Presidenti dënon sulmin ndaj Hotit, thotë se dhuna është e papranueshme

Share Messenger

Shefi i Shtetit, Hashim Thaçi, ka thënë se janë të papranueshme sulmet e dhunshme ndaj zyrtarëve të Qeverisë. Ka thënë se duhet dënuar sulmuesit me vezë të Zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti.

Presidenti i Republikës ka thënë se dhuna është e papranueshme dhe e dënueshme.

“Sulmi me vezë ndaj Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, është i papranueshëm dhe i dënueshëm në demokracinë dhe shtetin që kemi ndërtuar. Tendenca për ta arsyetuar dhunën si mjet për arritjen e qëllimeve politike ka qenë dhe do të mbetet përherë e papranueshme dhe e dënueshme”, ka shkruar Thaçi në reagim.

Sulmi me vezë ndaj Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, është i papranueshëm dhe i dënueshëm në demokracinë…

Gepostet von Hashim Thaçi am Samstag, 22. Februar 2020

Share Messenger

Më të lexuarat