Nuk pritej kjo nga Berlusconi

Share Messenger

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi foli për eliminimin e Juventusit nga Liga e Kampioneve gjatë një fjalimi politik në San Giuliano di Puglia.

Ai tregon se e kishte përkrahur ekipin italian.

“Kam mbështetur Juventusin në minutat e fundit të ndeshjes së tyre kundër Real Madridit. Bardhezinjtë treguan krenari të madhe dhe kështu ata mund të mbajnë kokat e tyre të lartë edhe sot.

‘Ishte një keqardhje për shkak se ata ishin aq afër për të arritur atë që romët bënë të martën, gjë që do të ishte edhe më e mirë “, ka treguar ish- presidenti i Milanit.

Sigurisht, Bianconerët u zhgënjyen në sekondat kur arbitrit Michael Oliver i dha Los Blancos një penallti pas sfidës së ngathët nga Medhi Benatia në drejtim të Lucas Vázquez.

Share Messenger

Më të lexuarat