Në mëngjes Haradinaj pranoi një letër nga kryeministrja britanike. Ja qfarë i shkruan për Kosoven

324 Shares Share Messenger

Pas Trumpit, Haradinaj pranon një letër urimi edhe nga kryeministrja britanike.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, këtë mëngjes ka pranuar një urim për festat e fundvitit nga kryeministrja britanike, Theresa May.

‘Tani kur po hyjmë në dekadën e dytë të marrëdhënieve të shkëlqyera bilaterale me Britaninë e Madhe, më shumë se kurrë ekziston vullneti i ndërsjellë për fuqizimin e miqësisë dhe intensifikimin e partneritetit ndërmjet popujve dhe shteteve tona’, ka shkruar Haradinaj në fb.

Ndërkohë, kryeministri ka falënderuar edhe homologun e tij hungarez Viktor Orban, anëtaren e Komisionit Europian Violeta Bulc dhe ambasadorin japonez në Austri Kiyoshi Koinuma, për ‘urimet e përzemërta’.

Kryeministri Haradinaj, dje gjatë ditës ka pranuar edhe një letër urimi nga Presidenti i SHBA’së, Donald Trump për festat e fundvitit.

Share Messenger

Më të lexuarat