Në çerekfinale 4 klube angele, thyejnë dominimin shtatë vjeçar të spanjollëve

Share Messenger

Pas shtatë vitesh dominim si duket ka ardhur fundi i epokës së skuadrave spanjolle.

Në çerekfinale të këtij sezoni, Premierliga do të përfaqësohet nga katër skuadra, shkruan Indeksonline.

Që nga vitit 2010, në këtë fazë La Liga ka pasur minimum dy skuadra derisa nga viti 2013 gjithmonë është përfaqësuar me tri skuadra.

Këtë sezon Premierliga do të ketë katër skuadra derisa Italia, Spanja, Portugalia dhe Holanda nga një.

Share Messenger

Më të lexuarat