Ndryshon formacioni i më të shtrenjtëve në botë, kjo është 11-shja

Share Messenger

Kosto totale e formacionit më të shtrenjët në botën e futbollit është thjesht e pabesueshme,

Bëhet fjalë për 1,029 miliardë funte, me vlerat që tashmë janë paguar për lojtarët përkatës.

Bota u shokua kur Paris Saint-Germain pagoi rreth 200 milionë funte për shërbimet e Neymar dhe Kylian Mbappes për 121 milionë funte.

Por, edhe lëvizjet e Philippe Coutinhos drejt Barcelonës, Paul Pogbas drejt Manchester Unitedit dhe Ousmane Dembeles te Barcelona ishin për shuma rekorde.

Derisa në mbrojtje, tre nga katër lojtarët e përfshirë janë të Manchester Cityt, derisa njëri prej tyre është edhe Virgil Van Dijk i Liverpoolit, i cili u transferua nga Southamptoni.

Përkrah Neymarit dhe Kylian Mbappes, Cristiano Ronaldo bën pjesë pasi u transferua te Juventusi nga Real Madridi këtë verë për 105 milionë funte.

Share Messenger

Më të lexuarat