Mike Tyson ‘shokon’ me zbulimin që bëri!

56 Shares Share Messenger

Për një kosh të gjatë ishte menduar se kjo e shton agresivitetin, testosteronin dhe energjinë te boksierët, dhe Tyson ishte një ndër ata që e refuzoi setin.

Ai tha se atëkohë besonte që vajzat do e shpërqendronin nga qëllimi për tu bërë mbret i boksit.

Por pse e bëre?

“Sepse jam një idiot. Thjesht bëra ashtu siç më than njerëzit. Kjo këshillohej të bëje, vajzat do të shkatërronin karrierën”, ka thënë Tyson.

Ai tani e vlerëson se ka bërë shumë gabime gjatë karrierës, duke sakrifikuar veten.

Tyson ishte bërë kampioni më i ri në kategorinë super të rëndë të boksit,  duke e nokautuar Trevor Burbick’un në raundin e dytë të duelit. Kjo kishte ndodhur në vitin 1986 kur ishte vetëm 20 vjeç.

Por, më pas kishte shumë probleme në karrierë, filloi të bënte jetë të çrregullt dhe shpenzoi shumicën e parave të fituara nga boksi.

Share Messenger

Më të lexuarat