Messit për herë të parë në karrierë i ndodhi kjo!

Share Messenger

Super ylli i Barcelones, Lionel Messi nuk i kishte shënuar kurrë më parë gol Gianluigi Buffonit.Mirëpo, ylli argjentinas e theu tabunë sonte, duke shënuar dy herë ndaj portierit legjendar italian, të cilin e mposhti një herë në pjesën e parë dhe një herë tjetër në atë të dytë, në fitoren 3:0 të gjigantit katalunas ndaj Bianconeri.

Messi nuk i kishte shënuar kurrë më parë gol Gianluigi Buffonit.Mirëpo, ylli argjentinas e theu tabunë sonte, duke shënuar dy herë ndaj portierit legjendar italian, të cilin e mposhti një herë në pjesën e parë dhe një herë tjetër në atë të dytë, në fitoren 3:0 të gjigantit katalunas ndaj Bianconeri.

Share Messenger