Mendes: Ronaldo e ka përmirësuar Juven

Share Messenger

Jorge Mendes beson që Cristiano Ronaldo e ka “përmirësuar shumë Juventusin” dhe së ai do ta fiton Topin e Artë këtë vit
Ronaldo ka filluar një formë të mirë për Juven qëkurse kaloi aty për 112 milionë euro, të cilët kishin filluar të vuajnë për rezultate në fund të sezonit pa pesë herë fituesin e Topit të Artë.

“Mendoj që Ronaldo do ta fitojë Topin e Artë këtë vit”, ka thënë superagjenti në një ngjarje në Lisbonë.

“Ai ja ka dalë shumë mirë, ai është më i miri në këtë gjeneratë dhe në histori të futbollit”.

“Mendimi i im, është e mjaftueshme për të parë çfarë ka bërë ai më parë në Real Madrid dhe si janë ata tani, pa Cristianon”.

“E njëjta mund të thuhet për Juventusin, të cilët janë përmirësuar shumë pasi Ronaldo shkoi atje”.

 

Share Messenger

Më të lexuarat