Luksi i presidentit rus: Shikoni aeroplanin luksoz të Putinit (VIDEO)

11 Shares Share Messenger

Aeroplani luksoz i Presidentit rus Vladimir Putin është zbukuruar në stilin neoklasik, me ngjyra të lehta, me lëkurë shumë të bardhë dhe detaje të arit.

Edhe tualeti është me arë, ndërsa përveq kësaj aeroplani ka një palestër të pajisur plotësisht.
Aeroplani zyrtar i Presidentit rus Il-96-300 është me vlerë rreth 390 milionë dollarë dhe nuk është quajtur pa arsye “Kremlini Fluturues”.

Hidhjani një sy videos më postë dhe do mbeteni pa fjalë

Share Messenger

Më të lexuarat