Lamtumirë Arian Daci – Motra i vendos lule te varri, mes dhimbjesh e lotësh – Pamjet

550 Shares Share Messenger

Familjarë, miq e qytetarë të shumtë i dhanë sot lamtumirën e fundit zëvendësministrit të Diasporës, Arian Dacit.

Pasi u varros, u vendosën edhe kurora lulesh mbi varrin e tij.

Motra e tij, me dhimbje të madhe e mes lotësh ka vendosur lule mbi varrin e vëllait të saj tashmë të ndjerë, Arianit, shkruan Indeksonline.

Daci humbi jetën gjatë ditës së djeshme në Brezovicë, përderisa ishte me shokë duke skijuar dhe e zuri një ortek bore.

Mes dhimbjesh e lotësh- familjarët, miqë e qytetarë të shumtë i dhanë lamtumirën e fundit zëvendësministrit të Diasporës, Arian Dacit, në varrezat e kryeqytetit, në Dragodan.

Arian Daci, djali i vetëm i akademikut, Nexhat Daci humbi jetën gjatë ditës së djeshme në Brezovicë, pasi u godit nga një ortek bore, gjatë kohës që ai ishte në skijim.

Nga krerët e lartë, në varrim i pranishëm ishte kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj.

Ndryshe, për nderë të tij, sot në Kuvendin e Kosovës u bën homazhe pranë arkivolit të tij.

Përderisa, pas homazheve u mbajt edhe mbledhje komemorative të organizuar nga zyra e kryeministrit.

Share Messenger

Më të lexuarat