Lajm i mirë: Pas 6 vitesh, Schumacherit i kthehet vetëdija

Share Messenger

Lajme fantastike vijnë nga Franca që kanë të bëjnë me shëndetin e Michael Schumacher. Raportohet se ish-kampionit gjerman i është rikthyer vetdija pas 6 vitesh.

Një trajtim mjekësor me qeliza burime i zhvilluar në Paris ka rezultuar me rikthimin e vetdijes, raportojnë mediat franceze.

“Ai ashtë nën mbikëqyrjen time dhe mund t’ju siguroj se ai ka vetëdije”, ka thënë një infermiere që ka mbikqyrur gjendjen e pilotit gjerman.

50 vjeçari gjerman ishte aksidentuar në vitin 2013 në Alpet Franceze gjersa po skijonte.

Share Messenger

Më të lexuarat