Kjo është lista e Kosovës kundër Çekisë dhe Anglisë

Share Messenger

Këtë muaj do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të ciklit kualifikues për kampionatin evropian Euro 2020.

Më 14 nëntor Kosova do të zhvilloj ndeshjen e parë kundër Çekisë, ndërsa 3 ditë më vonë luan në Prishtinë me Anglinë.

Trajneri Bernard Challandes, të premten pasdite do ta publikoj listën zyrtare të futbollistëve.

Megjithatë Indeksonline, ka arritur të zbuloj emëroren që përbëhet nga këta 24 futbollistë.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – Kalmar
Mërgim Vojvoda – Standard Liege
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax
Ibrahim Dresevic – Heerenveen
Florent Hadërgjonaj – Huddersfield

Mesfushorë:
Herolind Shala – Valerenga
Florent Hasani – Diosgyor
Bersant Celina – Swansea
Valon Berisha – SS Lazio
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – SV Sandhausen
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – Basel
Anel Rashkaj – AFC Eskilstuna
Florent Muslija – Hannover 96.

Sulmues:
Vedat Muriqi – Fenerbahce
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Elbasan Rashani – Odd

Share Messenger

Më të lexuarat