Me këtë çaj largoni erën e keqe të gojës

Share Messenger

Shmangini lëngjet agresive për shpëlarjen e gojës dhe përkujdesuni ta bëni gllënjkën natyrale, e cila largon aromën e keqe nga goja. Me pastrimin e rregullt të dhëmbëve, pastrimin e thellë të gojës, ju ndikoni në mbajtjen e higjienës së gojës.
Edhe pse ekzistojnë shumë lloje të pijeve që thonë se largojnë aromën e keqe nga goja, duhet t’i shmangni ato.

Gjethet e gjelbra të majdanozit dhe ngjyra e gjelbër e tyre, e pasur me klorofil, janë luftuesi më i madh i aromës së keqe. Edhe pse përtypja e gjetheve të majdanozit sugjerohet të bëhet menjëherë pas ushqimit, çaji nga majdanozi është më praktik.

PËRBËRËSIT: • gjethe të freskëta të majdanozit, • ½ e litrës së ujit.

PËRGATITJA: Në një enë vendoseni ujin dhe shtojani majdanozin e copëtuar, e më pas e mbuloni enën dhe e lini të zihet për pesë minuta. Më pas e ftohni dhe e përdorni pas secilës shujtë.

Share Messenger

Më të lexuarat