Keshtu e kishte ‘bombarduar’ Shaqiri M.United, a do ta bëjë edhe sot!

53 Shares Share Messenger

Xherdan Shaqiri pritet që të luajë sot në derbin më të zjarrtë në Ishull ku Liverpooli e pret Manchester Unitedin në Anfield në kuadër të xhiros së 17-të në Premier Ligës

Kryendeshja e ditës së sotme në futboll është ajo ndërmjet Liverpoolit dhe Manchester Unitedit.

Gjasat që Xherdan Shaqiri të luajë nga minuta e parë janë të mëdha pasi Jurgen Klopp në konferencën për shtyp e ka përgëzuar yllin shqiptar për mënyrën se si është adaptuar te Liverpooli.

Liverpooli dhe Manchester United verën që shkoi zhvilluan një ndeshje miqësore në Amerikë me Xherdan Shaqirin që në atë përballje kishte shënuar një gol të çmendur.

Every Angle: Shaqiri's Stunner vs Manchester United 🔥

Bicycle kick. On your debut. Against Manchester United. 😍All of the angles Xherdan Shaqiri's stunning goal. …keep an eye out for Curtis Jones' reaction! 😱🤣

Posted by Liverpool FC on Sunday, 29 July 2018

SHAQA shënoi me rrofeshatë duke lënë të shtangur portierin e Manchester Unitedit.

Ndryshe, ndeshja Liverpool-Manchester United luhet sot me fillim nga ora 17:00.

Share Messenger

Më të lexuarat