Kadri Veseli për Kurtin në Kuvend: Sherrin ka me ta pa Kosova si kryeminister, ki me kthy serbinë

Share Messenger

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli kishte paralajmëruar kohë më parë rrezikun eventual në rast të marrjes së pushtetit nga Lëvizja “Vetëvendosje”.

Në një seancë të Kuvendit, ai kishte thënë se Kosova do t’ia sheh sherrin qeverisjes Kurti.

“Mos të çmendemi për karrige. Bani 61 ki mu bo kryetar dhe kravata ka met nejt ma mirë si kryeministër. Sherrin ka me ta pa Kosova ki me kthy Serbninë në Kosovë. Dhashtë Zoti që ndonjëherë ta marrin këta pushtetin, e zezë do të jetë për Kosovë”, ishte shprehur Veseli.

Kadri Veseli: Ti Albin si Kryeministër ki me sjellë Serbinë në Kosovë.

Kadri Veseli: Ti Albin si Kryeministër ki me sjellë Serbinë në Kosovë.Kadri Veseli e kishte paralajmëruar këtë. Manipulantët e Vetëvendosjes tani do ta shohin se çka është ballafaqimi i vërtetë.#Kryetar ka ardhë koha me i hapë dosjet!#SHPËRNDAJE

Gepostet von Simpatizantët e PDK-së am Montag, 7. Oktober 2019

Share Messenger

Më të lexuarat