A ju kujtohet “Dinora”, shikoni sa shumë ka ndryshuar

Share Messenger

Ajo u diagnostifikua me kancer. Aktorja Lorena Maritano tek ne u bë e njohur në rolin e “Dinorës” në serialin “Pasionet e Fshehta”.

“Dinora” lindi në Argjentinë në vitin 1970, ajo e filloi karrierën si modele pastaj aktore dhe prezantuese televizive. 48-vjeçarja ka luajtur disa role, por mbahet mend nga seriali “Pasionet e Fshehta” ku u fut në rolin e antagonistës Dinora Rosales.

Ajo ishte në partneritet me producentin kolumbian, Juan Maldonado, shkruan rtv21.tv.

Ndërsa, në vitin 2014, ajo u diagnostikua me kancer të gjirit, ajo u trajtua në Argjentinë dhe e tejkaloi atë në vitin 2015.

“Dinora” pas 15 vitesh që nga realizimi i serialit “Pasionet e Fshehta” ka ndryshuar nga pamja fizike, kështu duke lënë gjurmë mosha dhe sfidat nëpër të cilat kaloi ajo.

Share Messenger