Joshua ngrit në këmbë tifozët arabë, konferencën e fillon me fjalën “Bismillah”

Share Messenger

Fituesi i rimeçit, Anthony Joshua e ka ngritur në delirium publikun vendas në Arabinë Saudite, pas triumfit ndaj Ruiz.Ai e filloi prononcimin për “Sky Sport” me fjalën “Bismillah”, teksa fillimisht deklaroi se e falenderon Zotin që gjithë mundin ia ka kthyer me fitore..Madje ai i përmendi shumë dy fjalë, i uritur dhe i përulur, që sipas tij ju drejtojnë drejt suksesit.

Ende pa e përfunduar fjalimin e tij, aty erdhi edhe meksikani, me të cilin së bashku dhuruan spektakël.

Share Messenger

Më të lexuarat