Janë shtuar trofet në muzeun e kupave

Share Messenger

Real Madridi ka fitua në takimit miqësor në kuadër të trofeut Santiago Berabeu ndaj Fiorentina me rezultat 2-1.

Me këtë rast Los Blancos kanë shtuar edhe një trofe në muzeun e kupave të tyre.

Të parët në takim shënuan mysafirët me anë të Jordan Veretout në minutën e katërt.

Pastaj në skenë doli Cristiano Ronaldo, i cili me një asistim në Borja Mayoral në minutën e shtatë barazoi rezultatin në 1-1.

CR7 shënoi gol në minutën e 33-të pas asistimit nga Theo Hernandez, gol që në fund doli të jetë i fitores.

Formacioni i Realit: Casilla (Luca Zidane 46′); Hakimi, Nacho (Alvaro Tejero 46′), Ramos (Manu 46′), Hernandez; Ceballos (Casemiro 72′), Vazquez (Toni Kroos 72′), Asensio (Isco 62′), Llorente (Gareth Bale 72′); Mayoral (Rodriguez 72′), Ronaldo.

Formacioni i Fiorentinas: Sportiello; Biraghi, Astori, Pezzella, Gaspar; Badelj, Veretout; Eysseric, Chiesa, Gil Dias; Simeone

Në pjesën e dytë: Dragowski; Tomovic, Vitor Hugo, Milenkovic, Maxi Olivera; Cristoforo, Sanchez (Hristov 91); Hagi (Mati Fernandez 69), Zekhnini, Benassi; Babacar.