Ish lojtari i Interit, Stankovic viziton Kosovën, mesazhi i tij nuk dallon nga ai i çetinikëve serb

Share Messenger

Ish futbollisti i Përfaqësueses së Serbisë dhe klubit të futbollit, Inter, Dejan Stankoviq, ka qëndruar sot në Kosovë bashkë me Drejtorin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.Stankoviq ka qëndruar bashkë me Gjuriq në qytetin e Vushtrrisë, si pjesë e një projekti për të ndihmuar serbët e Kosovës që jetojnë aty.Kompania “Stefial” ka dhuruar një makinë “Dacha Duster” për Qendrën për Punë Sociale. Stankoviq nuk e lëshoi rastin edhe për të dhënë një deklaratë e cila përmban një thirrje, shkruan Novosti, përcjell Klan Kosova.
“Çdo nderim për ju. Qëndroni këtu dhe na e ruani serbizimin. Ju dëshiroj gjitha të mirat nga zemra”.“Faleminderit për mikpritjen dhe shpresoj se kam kontribuuar me ardhjen time këtu, për t’iu thënë motiv për të qëndruar këtu”.

Share Messenger

Më të lexuarat