Grabiten disa lokale në Prishtinë, publikohen pamjet

Share Messenger

Disa persona kanë grabitur disa lokale rresht në sheshin “Bill Klinton” në Prishtinë.

Një burim tha për Klan Kosovën se vjedhjet janë bërë në lokalin e materialeve “Anita”, në lokalin “Iva Cosmetics”, bizhuterinë “Anea” dhe disa lokale tjera.

Pronarët e këtyre lokaleve thanë se janë duke u kujdesur vetë që t’i ruajnë lokalet e tyre nga këta persona.

Ata kanë dërguar në klankosova.tv edhe një video në orët e hershme të mëngjesit, ku shihen këta persona të dyshuar.

Rastin e vjedhjes e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 04:00, është raportuar një rast vjedhje e rëndë në tentativë. Rasti ka ndodhur në një dyqan në rrugën Bill Clinton në Prishtinë, ku me forcë është thyer dera e dyqanit”.

Policia tha se janë duke hetuar rastet, ndërsa pronarët ankohen për neglizhencë të tyre.

Grabiten disa lokale në Prishtinë, publikohen pamjet

Gepostet von Klan Kosova am Sonntag, 2. Juni 2019

Share Messenger

Më të lexuarat