Gjithçka funksionon në Amerikë, shikojeni videon që po mahnit botën e binduni

1111 Shares Share Messenger

Një shofere e autobusëve në SHBA ka marrë vëmendjen e mediave me gjestin e saj.

Deri sa ishte duke vozitur, ajo vëren një fëmijë i vetëm duke ecur rrugës e vetme.

Ajo e ndal autobusin dhe shkon ta marr nën përkujdesje vajzën e vogël. Shoferja e mbulon me një xhaketë dhe thërret autoritetet që ta marrin nën përkujdesje.

Videoja është bërë virale në rrjetet sociale.

Dramatic video shows bus driver run across street to rescue child

DRAMATIC RESCUE: Video captures the scene as a Milwaukee bus driver pulls over and sprints across the street to rescue a baby girl wandering alone on a freeway overpass.The baby, the ninth lost or missing child to be found by bus drivers in recent years, was unharmed. https://abcn.ws/2D0DPV1

Posted by ABC News on Thursday, 10 January 2019

Share Messenger

Më të lexuarat