Foto sa njëmijë fjalë pas ndeshjes, Klopp e do Shaqirin!

502 Shares Share Messenger

Liverpooli me Jurgen Klopp u eliminua për herë të katërt nga FA Cup, dhe me këtë ekip asnjëherë nuk ka arritur të shkojë më lart sesa xhiroja e katërt e garës më të vjetër aktive të futbollit në botë, raporton Insporti. Por është një foto – një pamje e veçante e Kloppit me Xherdan Shaqirin që dëshmon se sa rëndë në fakt e kanë përjetuar humbjen këta të dy.

Edhe pse Klopp njihet për gjakftohtësi, qasje kalkulative gjatë sezonit dhe gatishmërinë e tij për të qeshura dhe shaka praktike, kjo foto sa 1000 fjalë, dëshmon emocionet e fuqishme të tij dhe të futbollistit nga Zhegra, i cili sot luajti 90 minuta.Shaqiri kishte rastin që të barazojë rezultatin në 2: nga gjuajtja e lirë fanstastike, por ishte i pa fat./FishMedia/

Share Messenger

Më të lexuarat