Formacioni më i shtrenjtë i historisë (Foto)

12 Shares Share Messenger

Mbrëmë Chelsea transferoi Kepa-n nga Atletico Bilbao për një shumë rekord rreth 80 milionë euro.

Spanjolli do të bëhet portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Mbrojtja më e shtrenjtë është e vendosur në vetëm një ligë, në atë angleze.

Van Dijk i Liverpoolit dhe Mendy, Laporte dhe Ëalker të Cityt kanë kushtuar hiq më pak se 252.8 milionë euro.

Mesfushorët më të shtrenjtë janë Pogba me 105 milionë, Coutinho 125 milionë dhe James Rodriguez për kalimin në Real Madrid për 75 milionë euro.

Neymar mbetet futbollisti më i shtrenjtë me 22 milionë euro, Mbappe me 135 milionë euro dhe Ronaldo i kushtoi Juventusit plotë 115 milionë euro.

Në total, skuadrat kanë shpenzuar 1.109 miliardë euro për vetëm njëmbëdhjetë futbollistë.

Share Messenger

Më të lexuarat