Faqja e Bundesligës për Milot Rashicen: Njihuni me ‘raketën’ e Kosovës

25 Shares Share Messenger

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, po del të jetë edhe futbollisti më i shpejtë te skuadra e tij gjermane, Werder Bremen.

Sipas faqes zyrtare të Bundesligës, sulmuesi vushtrrias arrin një shpejtësi prej 34.1 km/h dhe kjo e bën atë lojtarin më të shpejtë në skuadrën e tij.

Ndryshe, Milot Rashica ka zhvilluar 24 ndeshje në Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë, duke shënuar 10 gola dhe dhuruar 3 asistime.

 

Share Messenger

Më të lexuarat