Emocionale: Fëmija arbëresh luan këngën e Gjergj Kastriotit

138 Shares Share Messenger

Një faqe në Facebook që iu dedikohet arbëreshëve, ka publikuar një video mjaft emocionale.

Një fëmijë arbëresh, i veshur me rroba kombëtare dhe me një plis në kokë, luan një këngë të Gjergj Kastriotit me çifteli.

Vogëlushi, që prapa vetes ka flamurin kombëtar shqiptar, duket se ka një dashuri të madhe për traditën e kombit, transmeton Gazeta Express.

Videoja e shpërndarë në Facebook do t’ju bëjë për vete sapo ta dëgjoni.

Faleminderit Andrin-Traboin Krasniqi… në ditën e përvjetorit ai ia dedikoi këtë video arbëreshës dhe Mariot Calivà 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 💝

Posted by Piana degli Albanesi – Hora e Arbëreshëvet on Thursday, 30 August 2018

Share Messenger

Më të lexuarat