Donika Gërvalla e godet Lutfi Hazirin për rezultatin e LDK-së në Gjilan: Është virtuoz i hileve

Share Messenger

Aktivistja e LDK-së, në Gjermani Donika Gërvalla pas rezultatit të LDK-së, në Komunën e Gjilanit, ka fajësuar për këtë nënkryetarin e Lidhjes Demokratike, Lutfi Hazirin.Përmes një shkrimi në Facebook, Gërvalla ka shkruar se me këtë Lutfi Hazirit iu dha një mesazh nga votuesit tradicional të Gjilanit.“Apo ka nevojē me dal dikush e me ia shpjegu? Hilet dhe prapaskenat vërtet nuk i ka shpik Luta, ama i zotëron me virtuozitet. E votuesi thjesht është lodhur me dallavere dhe dyftyrësi”, ka shkruar ajo.

Gjilan:VV 39,7%LDK 27,15%A thua e ka kuptuar Lutfi Haziri mesazhin që ia dhanë dje votuesit tradicional të Gjilanit?…

Gepostet von Donika Gërvalla-Schwarz am Montag, 7. Oktober 2019

Share Messenger

Më të lexuarat