Djali ‘A bon me fol’ i reagon Taynas pas publikimit të këngës: Nuk të kam dhënë leje

6 Shares Share Messenger

Ilir Hajraj i ka reaguar reperes Tayna, pasi ajo ka përdorë për këngë fjalët me të cilët ai është bërë i famshëm.

Gjatë mbrëmjes së djeshme, reperja Tayna ka publikuar me videoklip këngën ‘Kce’.

Vetëm pak orë para se të publikonte këngën, Tayna me anë të një postimi ka teguar se është takuar me një nga djemtë e videos virale, me të cilin është marrë vesh për të përdorë fjalët e videos në këngë.

E megjithëse Besim Hajraj i ka thënë se edhe Iliri është i pajtimit për këtë, vetë Iliri ka reaguar duke e kundërshtuar këtë.

Tayna – Kce (Official Video)

” Une Ilir Hajraj, deklaroj se te gjitha lajmet te cilat kane qarkulluar ne media se gjoja une jam pajtuar qe kengetarja Tayna ne kengen e saj te fundit ta perfshije shprehjen “A ben me fol” ne kengen e saj, jane totalisht te paverteta. Une per kete gje as qe kam qene ne dijeni derisa kengetarja ne fjale ka dalur me nje postim ne Instagram duke potencuare se Iliri ka pranuar nje gje te tille, e ne fakt, une as qe kam qene ne dijeni per kete. Pas kesaj, kam kontaktuar kengetaren ne fjale, poashtu jam takuar me menagjerin e saj dhe ata me thane se ne pamundesi qe te kontaktojme me ty, e kemi takuar djaloshin tjeter te videos, Besim Hajren dhe ai ka dhene deklarate per ty se ti pajtohesh me kete, e ne realitet une nuk kam qene i njoftuar per diçka te tille. Poashtu, kengetarja dhe menagjeri i saj thane se qellimi i tyre ishte qe nga tere kjo ngjarje qe ka ndodhur rreth asaj videoje, t’i japin nje kahje tjeter dhe kinse te jete mbeshtetje per mua, kurse une u thash se nese ju vertete deshironi te me ndihmoni, atehere ate pjese largojeni nga kenga sepse eshte bere pa lejen time. Nje gje e tille nuk ndodhi, ata e kane lanesuar kengen me te njejten shprehje vetem se zerin tim e kane zevendesuar me te dikujt tjeter, por shprehja qe me identifikon mua ka mbetur e njejte, dhe tani po dihet qarte se cili ne te vertete paska qene qeillimi i tyre. Si rezultat i kesaj doli te jete se askush s’dashka te me bej mire duke hesht, por secili dashka te me shfrytezoj per INTERESA PERSONALE (per klikime e gjera te tilla). Permes ketij shkrimi desha t’i njoftoj te gjithe ata qe me kan perkrahur se une NUK kam pranuar qe kjo fjale e imja te perdoret tek kenga e Taynes, pra ka dal pa vullnetin tim. Por, s’do te ndalemi me kaq.”, është postimi i Ilirit.

Share Messenger

Më të lexuarat