Capello ‘befason’: Tre gjeni njeh historia e futbollit, nuk është Ronaldo

Share Messenger

Fabio Capello, i cili aktualisht shërben si komentator për rrjetin “Sky Sport”, u pyet nga shokët e tij se cilët janë gjenitë në histori të futbollit.

Trajneri italian ishte i fuqishëm në përgjigjen e tij, gjë që ka pasur një ndikim të madh në Itali.

“Në historinë e futbollit ka pasur vetëm tre gjeni të futbollit: Pelé , Maradona dhe Messi “, siguroi trajneri, duke mos përmendur futbollistin e Juves, Cristiano Ronaldo.

Campello vazhdoi, “Natyrisht, ky është vetëm mendimi im. Maradona dhe Messi jo vetëm që mund të mendonin për gjëra të shkëlqyera, por edhe t’i vënë ato në praktikë “. “Së bashku me Pelen ata kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë lojtarë unike dhe mbresëlënëse”, tha ai.

Share Messenger

Më të lexuarat