Bukuroshja shqiptare bën Shqiponjen në Amerikë pasi rrëmbeu kurorën e bukurisë

635 Shares Share Messenger

Që shqiptarët janë një prej popujve më të bukur në botë nuk vihet në diskutim, por shpesh kjo konfirmohet me çmime të marra në evente të ndryshme.

I tillë është edhe rasti i bukuroshes, Florinda Kajtazi, 27-vjeçares me origjinë nga Kosova, e cila ka rrëmbyer kurorën e vajzës më të bukur në finalen e “Miss New York USA 2019”.

Ajo jeton në Yonkers, New York dhe do të përfaqësojë këtë të fundit në edicionin e 68-të të Miss USA.

Share Messenger

Më të lexuarat