Bayerni fiton pastër ndaj Anderlechtit (Video)

Share Messenger

Bayern Munchen me lehtësi e ka mposhtur kampionin e Belgjikës, Anderlecht në “Allianz Arena”.

Gjermanët fituan me rezultat 3 me 0, përkundër se ishin me një futbollist më shumë që nga minuta e 11-të.

Golat për ekipin e Carlo Ancelottit i shënuan: Lewandowski, Kimmich dhe Alcantara.

Kampioni i Bundesligas me këtë fitore gjendet në pozitën e dytë të grupit B me tre pikë aq sa ka kryesuesi PSG-ja.

Share Messenger