Barcelona në çerekfinale, “shkatërron” Celtan

29 Shares Share Messenger

Skuadra e Barcelonës ka siguruar kualifikimin për në çerekfinale të “Copa del Rey”.

Klubi katalunas deklasoi 5 me 0 ekipin e Celta Vigos.

Ndeshja e parë u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1, por në “Camp Nou” Barça ishte e papërmbajtshme, duke shënuar pesë gola.

Golashënuesit për ekipin e Valverdes ishin: Messi (2), Suares, Alba dhe Rakitic.

Kujtojmë që përveç Barcelonës skuadra e kualifikuara në çerekfinale janë: Real Madrid, Atletico Madrid, Alaves, Espanyol, Leganes, Valencia dhe Sevilla.

Share Messenger