Bahtiri i bindur: Kryeministër i ardhshëm do të jetë Albin Kurti

262 Shares Share Messenger

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, njëherësh figurë e lartë e Aleancës Kosova e Re, ka folur pas pjesëmarrjes së tij në protestën e Lëvizjes Vetëvendosje kundër qeverisë aktuale të vendit.

Ai ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se e mbështet Albin Kurtin për kryeministër të ardhshëm të Kosovës.

Bahtiri ka thënë se kryeministër i ardhshëm i Kosovës do të jetë Albin Kurti.

“Me Albin Kurtin më lidh ideja dhe vizioni”, ka deklaruar Bahtiri, teksa ka vlerësuar se udhëheqësi i LV-së është njeriu i duhur për ta udhëhequr Kosovën.

Share Messenger

Më të lexuarat