Atifete Jahjaga vishet me komplete elegante, nuk do ta besoni se si duket

13 Shares Share Messenger

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka qenë presidentja e parë femër në Kosovë.Ajo gjatë mandatit të saj ka qenë në qendër të mediave.Por, gjithashtu ajo që gjithmonë ka tërhequr vëmendjen ka qenë veshja ekstravagante e ish-presidentes.

Tashmë e liruar nga ky post, Jahjaga është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.Ajo së fundi ka hapur fondacionin e saj “Fondacioni Jahjaga”, qëllimi i të cilit është shqyrtimi dhe adresimi i kërkesave të qytetarëve në nevojë.Dje ‘Fondacioni Jahjaga’ ka organizuar Konferencën e Donatorëve ku kanë marrë pjesë shumë ambasadorë, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile.

Në këtë konferencë Jahjaga është duket shumë bukur. E veshur me kompletet elegante, ajo ka shkëlqyer në mesin e mysafirëve. Që nga koha e lirimit nga posti i presidentes ajo ka ndryshuar mjaft shumë.

Share Messenger

Më të lexuarat