Anëtari i VV’së kërcënon LDK’në: Nëse shkojmë prap në zgjedhje, do t’u bëhet pragu sikur NISMA’s

Share Messenger

Kandidati për deputet i VV’së, Eman Rrahmani, ka thënë se nëse shkohet sërish në zgjedhje, LDK nuk dotë mund të marrë më shumë se 20 deputetë, dhe se do t’u bëhet pragu, sikurse NISMA’s.

Përmes një shkrimi në Facebook, Rrahmani ka thënë se LDK rrezikon të mbetet në opozitë.

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.
“LDK është mirë me ja shti lapsin kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA’së.”, ka shkruar ai.

Share Messenger

Më të lexuarat