13-vjeçari vret veten dhe lë një letër, babai nga dhimbja përlot botën!(+FOTO Letra)

Share Messenger

Një djalë I vogël ka vrarë veten, pas talljeve të shokëve te tij,duke u vetëvrarë në dhomen e tij me nje rrip pantollonash. Kjo ngjarje ksihte ndodhur në në New York dhe ka tronditur gjithë botën, ku jane publikuar foto dhe letra e tij.

Ai është gjetë I pajetë nga motrja e tij, ndërsa pas vetes ka shkruaj nje leter, shkruajn mediat e huaja.Eshtë ky , Daniel Fitzpatrick ku la pas një shënim tragjik ku shpjegon arsyet që e çuan të vetëvritet.

Në letër ai shkruan se miqtë e tij në Akademinë Katolike talleshin me të dhe nuk i flisnin, madje shpesh edhe zihej me ta. Këtë problem e raportoi tek mësuesit, por këta të fundit nuk bënë asgjë, transmeton Fishmedia.info.

Disa nga fjalët e djalit në letër janë:

“U dorëzova! Mësuesit… ata nuk bënë asgjë”.

Ndërsa nëna e tij shprehet gjithë dhimbje se djali i saj nuk meritonte që të vdiste dhe se zëri i tij duhej të dëgjonte. Por ai që përloti botën me fjalët e tij ishte babai i Danielit, i cili para kameras regjistroi një video, të cilën e hodhi një Facebook, ku dhe mori shumë shpërndarje dhe komente.

 

Ai thotë disa fjalë për ata prindërit e atyre fëmijëve që i morën jetën djalit të tij.

“Për prindërit e djemve që kanë torturuar djalin tim. Uroj që mos ta përjetoni kurrë atë që familja ime po ndjen tani. Ju mund t’i përqafoni fëmijët tuaj çdo ditë, çdo natë të jetës suaj normale. Unë s’mund ta bëj më këtë. Përbindëshat dhe monstrat tuaj të vegjël e larguan atë nga unë dhe gruaja ime”, duke shtuar se dhimbja e humbjes së djalit të tij është shumë e madhe. Lotët e tij nuk të pushuar teksa flet dhe psherëtin herë pas herë nga dhimbja që e ka pushtuar, ndërkohë në dhomë dëgjohet edhe zëri i gruas që qan teksa e dëgjon burrin e saj. /FishMedia/

Share Messenger

Më të lexuarat